info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین

فهرست مطالب

بلفاروپلاستی پلک پایین – یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در زیبایی چشم ها، پلک ها و پوست اطراف آن هستند. پلک ها علاوه بر به نمایش گذاشتن زیبایی هرچه بیشتر چشم ها، نقش حفاظت از این دو عضو حساس صورت را برعهده دارند؛ بنابراین؛ سلامت و زیبایی آن ها برای انسان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما با افزایش سن، اضافه وزن، کاهش وزن یا بروز بیماری های مختلف، ساختار و فرم پلک ها دچار تغییر می شود.

افتادگی و پف پلک پایین از شایع ترین مشکلاتی است که باعث از رفتن زیبایی چشم و شادابی صورت می شود. مصرف مواد مخدر، نداشتن خواب کافی، انواع بیماری های کلیوی و… سبب بروز این وضعیت در پلک ها می شوند؛ اما نگرانی چندانی از بابت بروز این اتفاق وجود ندارد؛ چراکه پیشرفت علم باعث شده است تا با یک جراحی سرپایی کوچک، این مشکل به طور کامل رفع شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین یک عمل زیبایی_درمانی رایج، در میان افرادی است که از پف و افتادگی پلک پایین رنج می برند. لذا در این مطلب به معرفی همه چیز درباره عمل بلفاروپلاستی پلک پایین می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این عمل زیبایی تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست و چگونه انجام می شود؟

اگر میزان چین و چروک و پف پلک های تحتانی زیاد باشد، جراح پلک با انجام یک جراح سرپایی ساده و موثر، به اصلاح فرم پلک و بازسازی آن می پردازد. در بلفاروپلاستی پلک پایین که اثرگذار ترین عمل زیبایی پلک است، جراح با خارج کردن بخشی از چربی یا جابه جا کردن آن، باعث از بین رفتن خطوط و پایین رفتن پف زیر چشم می شود.

برای انجام این جراحی، لازم است تا برش کوچکی روی پلک ایجاد شود. بعد از ایجاد برش، جراح به دو روش باعث بازسازی و اصلاح فرم پلک تحتانی می شود. در روش اول، مقداری از چربی اضافی تجمع یافته در زیر پلک را خارج می کند. این روش نسبتاً قدیمی است و پزشکانی که با متدهای نوین بازسازی پلک آشنایی دارند، کمتر از این روش استفاده می کنند.

اما در روش دوم، از میزان چربی زیر چشم کاسته نمی شود؛ بلکه جراح با جابه جا کردن چربی، باعث کاهش پف زیر پلک و صاف شدن خطوط می شود. جوانسازی و بازسازی پلک زیرین با این روش نسبتاً جدید است و اغلب با نتایج بهتر و طبیعی تری نسبت به خارج کردن چربی از زیر پلک همراه است.

همچنین اگر حجم زیادی پوست اضافی در زیر چشم جمع شده باشد؛ جراح در حین عمل بلفاروپلاستی پلک پایین، اقدام به جدا کردن آن ها می کند.

بلفاروپلاستی پلک پایین
بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین با چه مزایا و معایبی همراه است؟

تمام جراحی ها، چه با هدف زیبایی و چه با هدف درمانی که روی نقاط مختلف بدن یا صورت انجام می شوند؛ با مزایا و معایب خاص خودشان همراه هستند؛ اما نکته ای که در رابطه با این جراحی زیبایی_درمانی وجود دارد؛ کمتر بودن معایب آن به نسبت مزایای آن است. عمل بلفاروپلاستی پلک پایین یک روش کم تهاجم است؛ که اغلب با نتایج موفقیت آمیزی همراه است و به دلیل نداشتن عوارض جدی و خطرناک، به معایب آن توجه چندانی نمی شود.

با این حال، هر فردی که قصد انجام جراحی زیبایی پلک پایین را دارد؛ باید با فواید و عوارض این متد درمانی آشنایی مختصری داشته باشد؛ که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است.

مزایای بلفاروپلاستی پلک پایین:

 1. بهبود وضعیت بینایی فرد
 2. افزایش اعتماد به نفس
 3. رفع چین و چروک و شادابی صورت
 4. دوران نقاهت کوتاه مدت
 5. عدم نیاز به بیهوشی
 6. ماندگاری طولانی مدت نتیجه جراحی
 7. باقی نماندن اثر بخیه و شکاف
 8. کوتاه بودن زمان جراحی

 

معایب بلفاروپلاستی پلک پایین:

 1. ایجاد حساسیت برای تزریق مواد بی حسی و بیهوشی
 2. از دست رفتن بینایی به دلیل پایین بودن مهارت و تجربه پزشک
 3. دو تا شدن دید چشم در برخی از افراد
 4. عفونت، خونریزی، تورم، کبودی
 5. افتاده شدن پلک بالایی
 6. آسیب دیدگی مجاری چشم
 7. جدا شدن بخش زیادی از ماهیچه چشم
 8. جدا شدن بخش زیادی از چربی زیر پلک

توجه داشته باشید که بسیاری از این معایب مانند نابینایی چشم و جدا شدن حجم زیادی از چربی و ماهیچه، به دلیل متخصص و با تجربه نبودن جراح اتفاق می افتد؛ بنابراین؛ لازمه رسیدن به نتایج مطلوب بعد از این عمل، مراجعه به بهترین جراح بلفاروپلاستی پلک پایین در تهران است.

مراقبت های بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

مراقبت های بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین به اندازه توانایی و مهارت جراح، روی نتیجه این عمل زیبایی پلک تاثیرگذار هستند. لذا تمام بیماران موظف هستند تا برای دریافت نتیجه بهتر از این عمل و کوتاه شدن طول دوره نقاهت، به توصیه های پزشک متخصص یا جراح خود توجه داشته باشند. در ادامه برخی از نکاتی که برای مراقبت از پلک ها بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک لازم است تا به آن توجه شود؛ ذکر شده است. این نکات عبارتند از:

 1. پرهیز از انجام هرگونه فعالیت سنگین یا سبک، مانند بلند کردن اجسام سنگین، ورزش کردن و…که باعث بالا رفتن جریان خون در چشم ها می شود.
 2. پرهیز از خیره شدن به انواع مانیتورهای بزرگ و کوچک که باعث کاهش تعداد دفعات پلک زدن می شود.
 3. 7 روز بعد از انجام این جراحی، بیمارانی که بخیه آن ها از نوع غیر جذبی است؛ باید برای برداشتن آن به پزشک متخصص مراجعه کنند.
 4. از مصرف داروهایی که احتمال خونریزی و رقیق شدن آن را افزایش می دهند؛ برای مدت چند روز پرهیز شود.
 5. استفاده از عینک آفتابی تا سه ماه بعد از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین ضروری است؛ چراکه نباید نور خورشید به صورت مستقیم به چشم برخورد کند.
 6. بعد از انجام این جراحی تمام بیماران باید در زمان خارج شدن از خانه، از کرم های ضدآفتاب با SPF بالای 50 استفاده کنند.
 7. پانسمان های انجام شده روی چشم حداقل برای مدت 2 روز نباید خیس و مرطوب شوند.
 8. از کشیدن پلک ها در زمان مصرف پمادها و قطره های چشمی تجویز شده توسط پزشک، اجتناب شود.

 

نحوه خوابیدن بیمار بعد از جراحی پلک پایین باید چگونه باشد؟

با توجه به اینکه اغلب بیماران بعد از انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین با عوارضی نظیر تورم، کبودی و درد همراه هستند؛ اغلب پزشکان توصیه می کنند تا برای بهبود سریع تر این عوارض، به نحوه خوابیدن توجه بیشتری شود. برای مثال بهتر است چشم ها هیچ برخوردی با بالش نداشته باشند.

برای جلوگیری از برخورد پلک با بالش، پیشنهاد می شود بیمار به حالت نیمه نشسته یا طاق باز استراحت کند. خوابیدن به حالت نیمه نشسته، با استفاده از یک بالش اضافی میسر می شود. استراحت به این شکل سبب می شود تا تورم سریع تر کاهش پیدا کند و کبودی به سایر نواحی صورت پیشروی نکند.

 

مصرف چه خوراکی هایی بعد از جراحی بلفاروپلاستی ممنوع است؟

تجربیات بدست آمده از نتایج بیماران بعد از بلفاروپلاستی پلک نشان می دهد که تغذیه و خوراکی هایی که بعد از این عمل مصرف می شوند، تاثیر قابل توجهی در کاهش دوران نقاهت و بالا بردن کیفیت نتیجه جراحی دارد. برای مثال طعم دهنده ای مانند نمک باعث می شود تا به دلیل جمع شدن مایعات در بدن، تورم ایجاد شود. لذا بهتر است تا 10 روز بعد از عمل پلک پایین از مصرف خوراکی های شور به شدت پرهیز شود.

برخی از پزشکان مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و کافئین را ممنوع کرده اند؛ چراکه این نوشیدنی ها سبب افزایش طول دوره درمان می شود؛ اما توصیه اغلب پزشکان و جراحان چشم به کسانی که جراحی پلک پایین را انجام داده اند؛ این است که تا حد نیاز خود، از انواع سبزیجات تازه و میوه های خشکی مانند انجیر استفاده کنند؛ تا به دلیل نداشتن تحرک در دوران نقاهت، دچار یبوست نشوند. همچنین نباید تا یک روز بعد از جراحی، از انواع موادغذایی حاوی لبنیات استفاده شود؛ چراکه خوراکی های گروه لبنیات تهوع آور هستند.

 

هزینه عمل پلک پایین

مشخص کردن هزینه عمل پلک پایین بدون معاینه توسط جراح بلفاروپلاستی امکان پذیر نیست. جراحی بلفاروستی با دو هدف زیبایی و درمان انجام می شود. بسته به هدف انجام جراحی، شدت افتادگی پلک، میزان چربی زیر چشم، حساسیت عمل، نوع بیمه، نوع بیمارستان و… هزینه عمل بلفاروپلاستی مشخص می شود؛ اما اصلی ترین فاکتور تاثیرگذار در هزینه بلفاروپلاستی پلک پایین، حق الزحمه جراح است؛ که بر اساس عواملی نظیر سطح دانش و تخصصی، تجربه و تسلط او برای انجام این جراحی تعیین می شود.

 

مراجعه به پزشک

در این محتوا به پیرامون جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین پرداختیم. دانستیم که این نوع جراحی اگرچه اغلب با هدف زیبایی و شادابی صورت انجام می شود؛ اما تاثیر چشمگیری در دید چشمان فرد دارد؛ اما از موضوعات حائز اهمیت در این جراحی زیبایی، انتخاب بهترین جراح پلک است. اگرچه جراحان پلک بسیاری در استان تهران و سایر نقاط ایران در حال فعالیت هستند؛ اما همه آن ها شرایط انجام جراحی پلک پایین با ظرافت و تمرکز بالا را ندارند.

لذا بهتر است برای انجام این عمل حساس، از جراحان حاذقی که دارای مهارت و تجربه بالایی در زمینه عمل بلفاروپلاستی هستند؛ کمک گرفته شود. پیشنهاد ما به شما برای انجام این نوع عمل پلک، دکتر پریسا حمامی است. دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم؛ دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران است؛ که به دلیل سطح دانش بالا، تحصیل در دانشگاه های معتبر، تجربه کاری بالا، تسلط کافی در حین عمل و…بهترین گزینه برای عمل بلفاروپلاستی پلک پایین است. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت، برای رزرو وقت در مطب ایشان اقدام کنید.

مقالات مرتبط

روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو یکی از روش‌های بسیار رایج برای زیبایی و جوان‌سازی صورت است. معمولاً کسانی که دچار افتادگی ابرو می‌شوند چهره‌ای همیشه خسته و

لیفت اندوسکوپی شقیقه چیست؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه – یکی از مشکلات رایج ورود به دوران بزرگسالی، ایجاد چین و چروک و خطوط متعدد روی پوست صورت است. معمولاً بیشترین

لیفت آندوسکوپی پیشانی چیست؟

یکی از نشانه های افزایش سن در بزرگسالان، چروکیده و آویزان شدن پوست صورت و بدن است. در این میان، افتادگی پوست پیشانی بیشتر از

لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

لیفت اندوسکوپی ابرو – یکی از معیارهای زیبایی در دنیا، داشتن ابروهای خوش فرم و خوش حالت است. در سال های جوانی اغلب افراد ابروهای

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع