info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

جراحی مجرای اشک و حدقه

حدقه چشم که از آن به عنوان کاسه چشم یا orbit نام برده می شود؛ به علت جای دادن حجم زیادی از بافت های ماهیچه ای، کره چشم، رگ های خونی و عصبی، به عنوان یکی از با اهمیت ترین فضاهای استخوانی شناخته می شوند. این استخوان هرمی شکل از استحکام بالایی برخوردار است؛ اما ممکن است به دلیل بیماری های زمینه ای جدید و ضربه های جدی دچار آسیب شود.

در موادی که آسیب دیدگی حدقه چشم با روش های غیر تهاجمی قابل درمان نباشد؛ جراح از روش های تهاجمی مانند جراحی اقدام به درمان این بافت استخوانی می کند.

اصلاح بیرون زدگی حدقه

از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای کاسه چشم اتفاق بیفتد؛ اگزوفتالموس یا بیرون زدگی حدقه است. متاسفانه در صورت بروز این اتفاق، کره چشم به صورت غیر طبیعی از حدقه بیرون می زند. 

جراحی اصلاح بیرون زدگی چشم از حدقه
جراحی شکستگی حدقه

جراحی شکستگی حدقه

حدقه چشم با وجود استحکام و تراکم بالا، در مواردی ممکن است به علت ضربه شدید دچار شکستگی شود. شکستگی حدقه چشم سبب بروز علائم متعددی نظیر کم شدن قدرت بینایی، کبودی و تورم شدید، خونریزی، گودی، درد شدید، محدود شدن حرکت چشم و… می شود

گذاشتن پروتز حدقه

فرورفتگی چشم از دیگر مشکلاتی است که به دنبال آسیب دیدگی حدقه چشم اتفاق می افتد. متاسفانه فرورفتگی چشم ها باعث می شود تا چهره فرد پژمرده و پیر دیده شود. این موضوع سبب شده است تا کسانی از فرورفتگی چشم رنج می برند؛ برای درمان آن اقدام کنند.

جراحی گذاشتن پروتز حدقه