info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

لیزیک چشم

لیزیک نوعی عمل جراحی چشم است که به منظور رفع عیوب انکساری چشم در افراد نزدیک بین، دوربین و آستیگمات انجام می شود. در این عمل، چشم پزشک برای اصلاح قرنیه از لیزر اگزایمر استفاده می کند و نهایتا در اکثر موارد فرد بهبود یافته و دیگر نیازی به استفاده از عینک یا لنزهای تماسی ندارد.

جراحی های حذف عینک

چندسالی است که بالا رفتن سطح دانش پزشکان و روی کار آمدن تجهیزات پزشکی مدرن مانند دستگاه های لیزر، تحولات بی نظیری در درمان یا اصلاح عیوب انکساری چشم پدید آورده است. در حال حاضر جراحان می توانند با انجام جراحی های کم تهاجم اما نتیجه بخش، بسیاری از انواع عیوب انکساری چشم را درمان کنند. حال کسانی که به دلیل مشکلاتی نظیر نزدیک بینی، دوربینی، آستیگماتیسم و…مجبور به استفاده از عینک و لنزهای تماسی بوده اند، نگران نیستند؛ چراکه می توانند در شرایط مناسب با انجام جراحی های سرپایی، نسبت به حذف عینک اقدام کنند.

جراحی های حذف عینک
عمل پی آر کی

عمل پی آر کی (prk)

عمل پی آر کی یا کراتکتومی فوتورفراکتیک یکی از روش های درمانی برای برطرف کردن مشکلات انکساری نظیر نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم است که به عنوان اولین نوع جراحی لیزر چشم شناخته می شود. این روش پیش از آن که لیزیک روی کار بیاید بسیار محبوب بود. اگر چه دوره نقاهت پی آر کی در مقایسه با لیزیک کمی طولانی تر است، اما هنوز هم این روش مزایای بیشتری نسبت به لیزیک برای بیماران خواهد داشت.

فمتولیزیک

عمل فمتولیزیک یک روش پیشرفته در عمل چشم است که از لیزر به جای تیغ جراحی برای برش قرنیه استفاده می کند. این روش یکی از دقیق ترین و کم خطرترین راه حل های جراحی چشم برای رفع مشکلات انکساری چشم، نظیر کوتاه بینی، دوربینی، و استیگماتیسم است.

فمتولیزیک چیست
جراحی فمتو اسمایل

فمتو اسمایل

فمتو اسمایل یک جراحی کم خطر لیزری برای درمان یا اصلاح عیوب انکساری چشم، خصوصاً نزدیک بینی است. فمتو اسمایل مانند جراحی لیزیک و فمتو لیزیک با کمک دستگاه های لیزر انجام می شود؛ اما نسبت به آن ها عوارض کمتری دارد و از دقت بیشتری برخوردار است.