info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

لیفت آندوسکوپی پیشانی چیست؟

لیفت آندوسکوپی پیشانی

فهرست مطالب

یکی از نشانه های افزایش سن در بزرگسالان، چروکیده و آویزان شدن پوست صورت و بدن است. در این میان، افتادگی پوست پیشانی بیشتر از هر چیز دیگری علائم پیری و افزایش سن را نمایش می دهد. بالا رفتن سن باعث می شود تا بافت الاستیک پوست از بین برود و نشانه هایی چون چین خوردگی، افتادگی یا شلی پوست در صورت انسان پدیدار شود. متاسفانه بیشتر افراد به دلیل خمیدگی و چروکیدگی پوست دچار ضعف در اعتماد به نفس می شوند و احساس ناراحتی می کنند.

اما چند سالی است که متدهای زیبایی متنوعی برای رفع چین خوردگی و افتادگی پوست پیشانی ابداع شده است. لیفت آندوسکوپی پیشانی از محبوب ترین و موثرترین روش های بازسازی پوست پیشانی است؛ که با نتایج شگفت انگیز خود، توجه بسیاری از بزرگسالان را برای جوانسازی پوست پیشانی به خود جلب کرده است. با توجه به اینکه بسیاری از مردم خواستار انجام لیفت آندوسکوپی پیشانی هستند؛ در این مطلب بر آن شدیم تا به شرح کامل این متد زیبایی بپردازیم.

 

جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی چیست و چگونه انجام می شود؟

لیفت آندوسکوپی پیشانی یک عمل زیبایی کم تهاجم و سرپایی است؛ که با هدف از بین بردن چین و چروک و بالا بردن پوست پیشانی انجام می شود. معمولاً جراحان برای انجام این عمل زیبایی، بیمار را به حالت بیهوشی عمومی در می آورند. بعد از اثرگذاری مواد بیهوشی، برش های بسیار کوچکی به اندازه 2 سانتی متر و حتی کوچک تر، روی پیشانی ایجاد می شود. این برش ها با هدف ورود قطعه کوچکی با نام آندوسکوپ، روی پیشانی ایجاد می شود.

آندوسکوپ قطعه ای است که از دو بخش لوله و دوربین تشکیل شده است. بلافاصله بعد از عبور آندوسکوپ به زیر پوست، جراح می تواند دید کاملی به عضلات، اعصاب، عروق و تمام بافت ها داشته باشد. در ادامه جراح برای بالا بردن پوست پیشانی، ابزارهای جراحی را از طریق برش های دیگر ایجاد شده روی پیشانی، به زیر پوست وارد می کند. از آنجایی جراح به دلیل وجود آندسکوپ، بخش زیرین پوست را می بیند؛ بافت این ناحیه را به سمت بالا می کشد و با چند بخیه کوچک، آن ها را محکم می کند.

با توجه به اینکه جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی در کمتر از 2 ساعت انجام می شود و اغلب بیشتر از 5 سال ماندگاری دارد؛ بسیاری از بزرگسالان و افرادی که دارای پیشانی پر خطوط و پایین افتاده هستند؛ ترجیح می دهند از این متد زیبایی استفاده کنند.

لیفت آندوسکوپی پیشانی نسبت به لیفت سنتی پیشانی چه برتری هایی دارد؟

قبل از اینکه بخواهید از برتری های لیفت آندوسکوپی نسبت به لیفت کلاسیک پیشانی آگاهی پیدا کنید؛ بد نیست تا با نحوه لیفت کلاسیک یا سنتی پیشانی و ابرو آشنا مختصری پیدا کنید. در جراحی سنتی، پوست پیشانی میان دو گوش از قسمت رویش موها برش داده می شود و بخش های اضافی آن برداشته می شود. در ادامه پوست باقی مانده به سمت بالا کشیده می شود؛ که در همین حین، تمام چربی ها، عضله و بافت پوست، روی پیشانی تنظیم می شوند.

این جراحی اگرچه با نتایج رضایت بخشی همراه است؛ اما طولانی بودن دوران نقاهت و خطر بی حسی سر باعث شده است تا افراد کمتری تمایل به لیفت پیشانی به روش سنتی داشته باشند. در ادامه چند مورد از برتری های لیفت آندوسکوپی پیشانی نسبت به لیفت کلاسیک پیشانی شرح داده شده است؛ که عبارتند از:

 1. برش های جراحی بسیار کوچک و داخل موها داده میشود و اسکار آن قابل مشاهده نخواهد بود
 2. کوتاه بودن طول دوره نقاهت
 3. از بین رفتن آثار بخیه و برش از روی پیشانی
 4. کوتاه بودن زمان جراحی
 5. کمتر بودن عوارض بعد از عمل

کاندیداهای مناسب برای لیفت آندوسکوپی پیشانی چه کسانی هستند؟

اگر قصد انجام لیفت آندوسکوپی پیشانی را دارید؛ اما از اینکه این متد زیبایی گزینه مناسبی برای شما است یا خیر اطمینانی ندارید، بهتر است به لیست زیر که در آن کاندیدهای مناسب جراحی لیفت آندوسکوپی ذکر شده است، نگاهی بیاندازید:

 • افرادی با ابروهای افتاده
 • افراد دارای شیارها و خطوط عمودی روی پیشانی
 • افراد دارای پلک های افتاده
 • افراد دارای خطوط و چین های عمیق روی پیشانی

 

چه کسانی نباید از متد زیبایی لیفت آندوسکوپی پیشانی استفاده کنند؟

لیفت آندوسکوپی پیشانی ممکن است گزینه مناسبی برای جوانسازی و بازسازی پیشانی همه افراد نباشد. در واقع عده ای از افراد کاندید مناسبی برای انجام این جراحی نیستند و بهتر است برای بالا کشیدن ابرو از این متد زیبایی استفاده نکنند. لیست افرادی که برای لیفت پیشانی به روش آندوسکوپی با محدودیت همراه هستند، عبارت است از:

 • افرادی که دارای پیشانی و خط موی بسیار بلندی هستند
 • افرادی که بالاتر از خط ابرو دارای خالکوبی و تتو هستند
 • افرادی که با استفاده از سیلیکون اقدام به بلند کردن پیشانی خود کرده اند
 • افرادی که دارای ابروهای متقارنی نیستند
 • افرادی که تحت هیچ شرایطی نمی توانند مصرف داروهای رقیق کننده خون را حذف کنند
 • افرادی که به مواد بیهوشی و بی حسی واکنش آلرژیک دارند

قبل از انجام جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی توجه به چه نکاتی ضروری است؟

توجه به نکات و مراقبت های قبل از عمل لیفت آندوسکوپی پیشانی نقش قابل توجهی در کاهش ریسک عمل و چالش های ناگهانی زمان جراحی دارد. لذا بهتر است برای گذراندن یک جراحی کم خطر، به تمام نکاتی که در ادامه به توصیه پزشک برای مراقبت های قبل از گفته شده است، توجه کنید:

 1. جراح یا پزشک متخصص خود را در جریان مشکلات پزشکی، بیماری های خطرناک و جدی، حساسیت های دارویی و غذایی، داروهای مصرفی و…قرار دهید.
 2. به دستور پزشک یک هفته قبل از جراحی مصرف انواع داروهای رقیق کننده خون، مکمل ها و انواع داروهای گیاهی که ممکن است، باعث اختلال در روند جراحی شوند را قطع کنید.
 3. در روز جراحی انواع داروهای مسکن، مکمل ها، قرص آسپرین و… را به همراه داشته باشید.
 4. حداقل 1 ماه قبل از جراحی به قطع مصرف مواد مخدر، دخانیات و مشروبات الکلی بپردازید؛ تا دچار انفارکتوس یا مرگ بافت نشوید.
 5. در روز جراحی از لباس های گشاد یا جلو دکمه دار استفاده کنید.
 6. قبل از جراحی حمام کنید و موهای خود را به درستی شانه کنید.
لیفت آندوسکوپی پیشانی
لیفت آندوسکوپی پیشانی

در دوران نقاهت بعد از جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی توجه به چه نکاتی ضروری است؟

اگر می خواهید تا به نتایج مطلوبی از جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی دست پیدا کنید؛ لازم است تا در دوران نقاهت بعد از جراحی، به تمام توصیه ها و نکات پزشک درباره مراقبت های بعد از عمل لیفت پیشانی توجه کنید. در ادامه لیستی از مهم ترین نکات مراقبت از پیشانی بعد از لیفت آندوسکوپی آمده است؛ که عبارتند از:

 1. مراجعه فوری به پزشک در صورت خونریزی پیشانی
 2. دراز کشیدن به پشت برای به حداقل رساندن میزان تورم
 3. استفاده از شال یا روسری برای کاهش ورم پیشانی
 4. استفاده از کمپرس آب سرد یا یخ برای کاهش میزان تورم
 5. شستشوی بدن، موی سر و پیشانی مطابق با دستور جراح
 6. پرهیز از شانه زدن شدید مو و فشار به پیشانی 1 تا 2 ماه بعد از عمل
 7. پرهیز از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات برای تسریع روند بهبود و کوتاه شدن دوران نقاهت
 8. پرهیز از انجام فعالیت های سنگینی مانند شنا کردن، وزنه بلند کردن، دویدن و…

 

خطرات و عوارض لیفت آندوسکوپی پیشانی چیست؟

زمانی که صحبت از عمل لیفت آندوسکوپی پیشانی در میان باشد؛ اغلب افراد به تاثیر شگفت انگیز لیفت اندوسکوپی پیشانی روی جوانسازی و شادابی پوست پیشانی اشاره می کنند؛ اما این عمل زیبایی در کنار مزیت هایی که دارد، با خطرات و عوارض خاصی همراه است؛ که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است.

 1. احساس درد در اطراف چشم و پیشانی
 2. متورم شدن پیشانی
 3. خونریزی در محل برش های ایجاد شده روی پیشانی
 4. بی حس شدن پوست سر برای مدت کوتاه
 5. عفونتی شدن شکاف های ایجاد شده روی پیشانی

 

مراجعه به پزشک برای جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی

نتایج لیفت آنتوسکوپی پیشانی به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست؛ چراکه درصد بالایی از افراد بعد از انجام این جراحی، شاهد بالا کشیده شدن پوست پیشانی و از بین رفتن چین و چروک های آن هستند. با این حال اگر جراحی لیفت اندوسکوپی پیشانی توسط جراحان متخصص و حاذق انجام نشود؛ ممکن است با خطرات جبران ناپذیری همراه باشد.

یکی از پزشکان زبده و باتجربه در این امر، دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم است. ایشان دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم هستند و به دلیل تجربه کاری بالا قادرند تا انواع جراحی پلاستیک را به بهترین نحو و با کمترین میزان عوارض انجام دهند. چنانچه مایل به جوانسازی و رفع افتادگی پیشانی به واسطه لیفت اندوسکوپی توسط دکتر پریسا حمامی هستید؛ می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت برای رزرو وقت اقدام کنید.

مقالات مرتبط

روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو یکی از روش‌های بسیار رایج برای زیبایی و جوان‌سازی صورت است. معمولاً کسانی که دچار افتادگی ابرو می‌شوند چهره‌ای همیشه خسته و

لیفت اندوسکوپی شقیقه چیست؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه – یکی از مشکلات رایج ورود به دوران بزرگسالی، ایجاد چین و چروک و خطوط متعدد روی پوست صورت است. معمولاً بیشترین

لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

لیفت اندوسکوپی ابرو – یکی از معیارهای زیبایی در دنیا، داشتن ابروهای خوش فرم و خوش حالت است. در سال های جوانی اغلب افراد ابروهای

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع