info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

لیفت اندوسکوپی ابرو

فهرست مطالب

لیفت اندوسکوپی ابرو – یکی از معیارهای زیبایی در دنیا، داشتن ابروهای خوش فرم و خوش حالت است. در سال های جوانی اغلب افراد ابروهای خوش فرم و زیبایی دارند؛ اما با افزایش سن و نزدیک شدن به دوران بزرگسالی، به دلیل تحلیل رفتن بافت الاستیک پوست و افتادگی آن، ابروها حالت زیبای خود را از دست می دهند و دچار افتادگی می شوند. افتادگی ابرو ضمن کاهش جذابیت چشم، باعث می شود تا چهره انسان شادابی خود را از دست بدهد و خسته یا پژمرده به نظر برسد.

اما پیشرفت علم در دنیا باعث شده است تا امروزه جراحان با متدهای زیبایی متنوعی اقدام به بالا بردن ابرو و بازیابی مجدد زیبایی و جوانی چهره فرد کنند. لیفت اندوسکوپی ابرو از روش های تاثیرگذار و کم هزینه برای بالا بردن ابروها و جوانسازی صورت است. در این نوشتار ضمن بررسی جامع متد زیبایی لیفت آندوسکوپی ابرو، به معرفی یکی از جراحان حاذق و توانمند در این حوزه می پردازیم؛ تا کسانی که قصد لیفت ابرو دارند؛ بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت کنند.

جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

لیفت اندوسکوپی ابرو یک عمل زیبایی موثر برای صاف شدن و کشیدگی پوست بالای ابرو است. در این جراحی فرم ابروها به دلیل کشیده شدن پوست اطراف آن دچار تغییرات زیادی می شود. در گذشته تکنیک های زیبایی برای بالا بردن ابروها بسیار تهاجمی و خطرناک بود؛ اما لیفت ابرو به روش اندوسکوپی به صورت سرپایی و با کمترین میزان تهاجم انجام می شود. در این جراحی از ابزاری به نام آندوسکوپ استفاده می شود.

آندوسکوپ یک دستگاه برای مشاهده و تنظیم بافت های زیرین پوست است؛ که دارای یک ابزار مخصوص میله ای شکل و یک دوربین بسیار ریز است. برای انجام این عمل، جراح مراجعه کننده را به حالت بیهوشی عمومی در می آورد؛ تا او متوجه درد ناشی از شکاف و ورود آندوسکوپ به پوست نشود. بعد از اثرگذاری مواد بیهوشی، جراح شکاف های بسیار ریزی در بالای ابرو و کناره های آن ایجاد می کند.

شکاف های ایجاد شده برای آن هستند که دوربین آندوسکوپ و ابزار آن وارد پوست شوند. جراح بلافاصله بعد از ورود آندوسکوپ به زیر پوست ابرو، می تواند به ساختار و وضعیت پوست، ماهیچه و بافت ها دسترسی داشته باشد؛ بنابراین؛ ابتدا به تعیین نواحی موردنیاز به لیفت می پردازد و در نهایت با استفاده از ابزار آندوسکوپ، قسمت هایی از پوست، ماهیچه یا بافت زیرین پوست که نیاز به بالا کشیدن و صاف شدن دارند را لیفت و تنظیم می کنند.

چنانچه بخشی از بافت های زیر پوست نیاز به جابه جایی داشته باشند؛ جراح با کمک همان ابزار آندوسکوپ به تنظیم دقیق محل آن می پردازد. در نهایت تمام شکاف های ایجاد شده روی پوست بخیه می خورند و پانسمان می شوند؛ تا در دوران نقاهت بعد از عمل لیفت اندوسکوپی ابرو، خطراتی چون خونریزی، عفونت و… بیماران را تهدید نکند.

لیفت اندوسکوپی ابرو
لیفت اندوسکوپی ابرو

بعد از عمل لیفت اندوسکوپی ابرو چه اتفاقاتی می افتد؟

بعد از عمل لیفت اندوسکوپی ابرو تا زمان ثابت شدن شرایط جسمانی فرد، ممکن است دستور بستری شدن در بیمارستان یا کلینیک داده شود. در ساعات و روزهای اولیه ممکن است فرد درد و ناراحتی شدیدی را در ناحیه سر احساس کند؛ بنابراین؛ لازم است تا داروهای مسکن خود را در اسرع وقت مصرف کند. بیماران بعد از اتمام این عمل باید بین 7 تا 14 روز استراحت داشته باشند و از انجام هرگونه کار غیرضروری پرهیز کنند.

اغلب بیماران با علائمی نظیر کبودی، قرمزی، تورم و… همراه هستند؛ که با انجام مراقبت هایی چون خوابیدن به پشت، بالا نگه داشتن سر نسبت به بدن، استفاده از کمپرس آب سرد و…در زمان کوتاهی رفع می شوند. لازم است برای جلوگیری از خونریزی و پاره شدن بخیه از انجام هرگونه فعالیت سنگین تا یک ماه بعد از جراحی پرهیز شود.

بعد از لیفت اندوسکوپی ابرو بهتر است به مدت 24 تا 48 ساعت از برخورد آب و رطوبت به بخیه ها جلوگیری شود. در پایان این مدت، می توان مطابق با دستور پزشک برای شستشو تعویض پانسمان اقدام کرد. بعد از عمل تحت هیچ شرایطی نباید شانه کشی شدیدی انجام داد و لازم است تا چند هفته بعد از جراحی از سفت بستن موها و کشیدن ابرو پرهیز کرد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل لیفت اندوسکوپی ابرو هستند؟

بهترین کاندیداها برای لیفت اندوسکوپی ابرو کسانی هستند که به دلیل بالا رفتن سن یا کاهش وزن شدید؛ با چین و چروک های متعددی روی پیشانی و وسط ابروها مواجه هستند. سایر کسانی که می توانند به عنوان کاندیدهای مناسب لیفت آندوسکوپی ابرو برای انجام این عمل زیبایی اقدام کنند، عبارتند از:

 1. افرادی که تمایل به کانتورینگ قوس ابرو دارند.
 2. کسانی که به دنبال اعتماد به نفس بیشتری هستند.
 3. افرادی که با مشکل شلی پوست در ناحیه پیشانی، شقیقه و وسط ابرو مواجه هستند.
 4. افرادی که ابروهای کم پشت و کوتاهی دارند.
 5. کسانی که مایل به بلندتر دیده شدن ابروهای خود هستند.
 6. افرادی که از نامتقارن بودن پلک های خود رنج می برند.

 

لیفت اندوسکوپی ابرو چه مزایا، معایب و خطراتی دارد؟

لیفت اندوسکوپی ابرو به عنوان یک متد زیبایی کم تهاجم و موثر، توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. این تکنیک زیبایی مانند هر عمل دیگر، ممکن است دارای مزایا و معایب خاصی باشد. در ادامه به برخی از مزیت ها، خطرات و معایب لیفت ابرو به این روش اشاره کردیم؛ که عبارتند از:

مزایای لیفت اندوسکوپی ابرو

 1. داشتن پیشانی صاف و بدون خط و خطوط عمیق
 2. امکان اعمال تغییرات دقیق و موثر روی پیشانی و ابرو با آندوسکوپ
 3. امکان ادغام لیفت ابرو با جراحی بلفاروپلاستی و درمان افتادگی پلک
 4. از بین رفتن چربی های اضافی پوست
 5. اصلاح فرم ابروها
 6. عدم نیاز به استراحت طولانی مدت و کوتاه بودن طول دوران نقاهت
 7. ایجاد قوس طبیعی در ابروها

معایب لیفت اندوسکوپی ابرو

 1. از بین نرفتن اثر زخم
 2. بازگشت مجدد پتوز ابرو
 3. آسیب دیدگی چشم
 4. ریزش موی سر
 5. جمع شدن مایعات و خون در زیر پوست
 6. بی حس شدن موقت ماهیچه سر
 7. فلج شدن موقت یا همیشگی ماهیچه پیشانی

هزینه لیفت آندوسکوپی ابرو چقدر است؟

با توجه به اینکه جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو یک عمل زیبایی است؛ معمولاً هیچ هزینه ای توسط بیمه پرداخت نمی شود؛ بنابراین؛ تمام هزینه های مرتبط با لیفت آندوسکوپی باید توسط خود شخص پرداخت شود. هزینه لیفت ابرو به روش آندوسکوپی به فاکتورهای متعددی بستگی دارد؛ بنابراین امکان مشخص کردن هزینه آن بدون مراجعه به پزشک یا جراح پلاستیک وجود ندارد.

پارامترهایی چون محل انجام جراحی، حق الزحمه پزشک، سطح دانش و تجربه جراح، میزان چروکیدگی ها و افتادگی پوست، میزان سختی کار، خرید داروها و…در هزینه این جراحی تاثیرگذار هستند؛ که در تعیین هزینه عمل باید به آن ها توجه شود.

 

مراجعه به پزشک برای لیفت اندوسکوپی ابرو

با وجود اینکه بیشتر کاندیداهای جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو بعد از انجام این عمل از نتایج آن بسیار راضی هستند، لازم است به اینکه توجه شود که انتخاب یک جراح غیر متخصص و کم تجربه می تواند آثار زیان آوری را مانند نامتقارن شدن ابروها بعد از جراحی لیفت و صدمه دیدن چشم ها و… را به دنبال داشته باشد. لذا پیشنهاد می شود برای انجام این عمل جوانسازی از جراح حاذقی چون دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم کمک بگیرید.

دکتر پریسا حمامی دارنده مدرک فلوشیپ فوق تخصصی الاستیک پوست از دانشگاه تهران است؛ که به دلیل آشنایی کامل با ساختار چشم، پوست و نواحی اطراف آن، قادر است جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو را بدون صدمه دیدن چشم و حتی با کمترین عارضه انجام دهد. اگر به دنبال تعیین وقت برای مراجعه به مطب ایشان هستید، کافیست تا از طریق اطلاعات تماس درج شده در سایت، نسبت به دریافت نوبت اقدام کنید.

مقالات مرتبط

روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو یکی از روش‌های بسیار رایج برای زیبایی و جوان‌سازی صورت است. معمولاً کسانی که دچار افتادگی ابرو می‌شوند چهره‌ای همیشه خسته و

لیفت اندوسکوپی شقیقه چیست؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه – یکی از مشکلات رایج ورود به دوران بزرگسالی، ایجاد چین و چروک و خطوط متعدد روی پوست صورت است. معمولاً بیشترین

لیفت آندوسکوپی پیشانی چیست؟

یکی از نشانه های افزایش سن در بزرگسالان، چروکیده و آویزان شدن پوست صورت و بدن است. در این میان، افتادگی پوست پیشانی بیشتر از

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع