info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

جراحی اصلاح باز ماندن چشم

جراحی اصلاح باز ماندن چشم

فهرست مطالب

جراحی اصلاح باز ماندن چشم ناشی از فلج عصب هفت با کاشت پلاک طلا

باز ماندن چشم یکی از مشکلات شایعی است که اغلب افراد بعد از بروز فلج بل یا فلج عصب هفت با آن مواجه می شوند. باز ماندن مداوم چشم ها و ناتوانی در پلک زدن می تواند عوارض جبران ناپذیری چون عفونت و زخم را به دنبال داشته باشد. بنابراین؛ بسیار اهمیت دارد که هرچه سریع تر برای درمان آن به پزشک متخصص چشم مراجعه شود. اگرچه در بسیاری از مواقع مشکل باز ماندن چشم ها به خودی خود درمان می شود؛ اما در مواردی نیاز است که بیمار جراحی کاشت پلاک طلا را برای اصلاح این وضعیت انجام دهد.

با توجه به اینکه کاشت پلاک طلا در چشم یکی از موثرترین روش های اصلاح باز ماندن پلک است؛ برآن شدیم تا در این محتوا به توضیح کامل نحوه انجام این جراحی و عوارض بعد از آن بپردازیم. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

چه عواملی باعث فلج عصب هفت صورت می شوند؟

فلج عصب هفتم یا فلج بل یکی از انواع فلج هایی است که باعث می شود نیمی از صورت فرد دچار افتادگی شود. با فلج شدن عصب هفت، ماهیچه های یک سمت صورت قدرت خود را از دست می دهند و دچار ضعف شدیدی می شوند. دلایل متعددی برای فلج شدن عصب هفت وجود دارد؛ که در ادامه برخی از آن ها ذکر شده است و عبارتند از:

جراحی اصلاح باز ماندن چشم
جراحی اصلاح باز ماندن چشم
 • انواع بیماری های خود ایمنی مانند سندروم گیلن باره و مولتیپل اسکلروزیس
 • عفونت گوش میانی
 • ضربه به صورت
 • ضربه به سر و شکستگی جمجمه
 • وجود تومور در گردن
 • وجود تومور در سر
 • سکته مغزی

چنانچه فردی به دلایل ذکر شده در معرض فلج عصب هفت قرار دارد، می تواند با مراجعه به پزشک و چکاپ منظم، از بروز این نوع فلج در صورت جلوگیری کند.

جراحی اصلاح باز ماندن چشم ناشی از فلج عصب هفت چگونه انجام می شود؟

جراحی اصلاح باز ماندن چشم ناشی از فلج عصب هفت که با کاشت پلاک طلا در چشم انجام می شود؛ نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و جراح با تزریق بی حسی به چشم، این جراحی را انجام می دهد. بعد از اثر گذاشتن مواد بی حسی روی بیمار، جراح برشی را در پشت پلک بالایی ایجاد می کند. اندازه برش ایجاد شده روی پلک به اندازه ای است که جراح بتواند به فضای داخل چشم دسترسی داشته باشد و بدون هیچ چالشی پلاک طلا را درون پلک جای دهد.

پلاک طلا به علت سنگینی که دارد، باعث می شود تا چشم ها مانند حالت طبیعی به درستی بسته شوند. بعد از اتمام جای گذاری پلاک طلا روی قسمت غضروفی پلک، برشی که در ابتدا ایجاد شده است با کمک بخیه دوخته می شود. خوشبختانه برش روی پلک در محل چین خوردگی ها انجام می شود و اثری از بخیه روی چشم ها دیده نمی شود.

جراحی کاشت پلاک طلا برای اصلاح باز ماندن چشم ناشی از فلج عصب هفت با چه عوارض و خطراتی همراه است؟

افراد کمی بعد از انجام جراحی کاشت پلاک طلا دچار عوارض بعد از عمل شده اند. با این حال کاندیداهای این عمل بد نیست بدانند که ممکن است در مواردی با خطراتی که در ادامه گفته می شود، مواجه شوند. این عوارض و خطرات عبارتند از:

 1. عفونت در ناحیه ایمپلنت
 2. انترپیون
 3. اکستروژن
 4. انحراف پلک بالا
 5. تشکیل اسکار
 6. آستیگماتیسم

توجه داشته باشید که این عوارض بسیار نادر هستند و ممکن است تنها در صورت تعیین نادرست وزن و اندازه پلاک طلا یا متبحر نبودن جراح چشم بعد از عمل اتفاق بیفتند.

انجام ندادن جراحی کاشت پلاک طلا برای اصلاح باز ماندن چشم چه عواقبی را به دنبال دارد؟

اگرچه در بسیاری از مواقع علائم فلج عصب هفتم بعد از مدتی بهبود پیدا می کند؛ اما این شرایط برای همه یکسان نیست و در برخی از افراد ممکن است باز ماندن پلک برای مدت های طولانی ادامه پیدا کند. این وضعیت می توانند باعث شود تا فرد مشکلاتی نظیر خشکی چشم، زخم قرنیه و حتی عفونت چشمی را تجربه کند. بنابراین؛ اگر به مشکل فلج عصب هفت دچار شده اید و همچنان شاهد باز ماندن چشم ها هستید؛ هرچه سریع تر برای معاینه و درمان به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید.

جراحی اصلاح باز ماندن چشم
جراحی اصلاح باز ماندن چشم

 

مراجعه به پزشک

در این نوشتار به توضیح اینکه فلج عصب هفتم چیست و چگونه باعث باز ماندن چشم می شود؛ پرداختیم. دانستیم که علائم این بیماری در اکثر مواقع بعد از 2 هفته تا 6 ماه بهبود پیدا می کند؛ اما اگر فرد بعد از بروز فلج فاشیال یا عصب هفتم همچنان با مشکل باز ماندن چشم ها همراه است؛ باید هرچه سریع تر برای درمان آن به پزشک متخصص چشم مراجعه کند. جراحی کاشت پلاک طلا برای اصلاح باز ماندن چشم بسیار حساس است.

بنابراین؛ بهتر است برای انجام آن به جراحان حاذق و متخصصی مراجعه شود. دکتر پریسا حمامی یکی از مطمئن ترین جراحانی است؛ که می توانید انجام این عمل حساس را به او بسپارید. دکتر پریسا حمامی، متخصص و جراح چشم، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران است و با بهترین تجهیزات و تسلط بالا این عمل چشمی را به بهترین شکل انجام می دهد. برای گرفتن نوبت حضوری می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت ایشان اقدام کنید.

 

مقالات مرتبط

جراحی فمتو اسمایل

جراحی فمتو اسمایل؛ مزایا، معایب و مراقبت ها استفاده از تلفن همراه و تجهیزات هوشمند باعث شده است که امروزه اغلب افراد به نمونه های

جراحی ناخنک چشم

هر آنچه که درباره جراحی ناخنک چشم باید بدانید! ناخنک چشم یکی از عارضه های شایعی است که ممکن است بیمار برای بهبودی آن نیاز

جراحی مجرای اشکی

جراحی مجرای اشکی؛ مزایا و معایب و مراقبت ها انسداد یا گرفتگی مجرای اشکی وضعیتی است که ممکن است در دوران کودکی یا بزرگسالی اتفاق

جراحی های حذف عینک

جراحی های حذف عینک به روش های: لیزیک، فمتولیزیک، فمتواسمایل، PRK چندسالی است که بالا رفتن سطح دانش پزشکان و روی کار آمدن تجهیزات پزشکی

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع