info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

جراحی فمتو اسمایل

جراحی فمتو اسمایل

فهرست مطالب

جراحی فمتو اسمایل؛ مزایا، معایب و مراقبت ها

استفاده از تلفن همراه و تجهیزات هوشمند باعث شده است که امروزه اغلب افراد به نمونه های مختلف عیوب انکساری چشم دچار شوند. خوشبختانه علم و تکنولوژی در این زمینه پیشرفت زیادی داشته است؛ به طوری که روش های بسیار متنوع و موفقیت آمیزی برای این جراحی ابداء شده است.

فمتو اسمایل یکی از جدیدترین متدهای اصلاح عیوب انکساری چشم به روش لیزری است؛ که مورد توجه بسیاری از کاندیداهای اصلاح عیوب انکساری چشم قرار گرفته است. ما نیز در این مطلب برآن شدیم تا به معرفی جامع جراحی فمتو اسمایل بپردازیم؛ تا کسانی که قصد انجام جراحی اصلاح عیوب انکساری چشم به روش فمتو اسمایل را دارند؛ با آگاهی و کسب اطلاعات بیشتری نسبت به انجام آن اقدام کنند.

جراحی فمتو اسمایل چیست و چگونه انجام می شود؟

فمتو اسمایل یک جراحی کم خطر لیزری برای درمان یا اصلاح عیوب انکساری چشم، خصوصاً نزدیک بینی است. فمتو اسمایل مانند جراحی لیزیک و فمتو لیزیک با کمک دستگاه های لیزر انجام می شود؛ اما نسبت به آن ها عوارض کمتری دارد و از دقت بیشتری برخوردار است.

جراحی فمتو اسمایل
جراحی فمتو اسمایل

برای انجام این عمل جراح با کمک قطره های چشمی، چشم های بیمار را بی حس می کند؛ تا فرد متوجه درد حین عمل نشود. معمولاً جراح برای جلوگیری از پلک زدن چشم ها حین جراحی پایه ای به نام اسپکولوم را روی پلک قرار می دهد. بعد از تنظیم شرایط بیمار و قرار گرفتن دستگاه لیز روی چشم ها، با تاباندن پالس ها به قرنیه، بافتی مشابه عدسی تشکیل می شود. این عدسی روی قرنیه باقی نمی ماند؛ بلکه بعد از برش داده شدن با دستگاه لیزر، برداشته می شود. در اثر برداشته شدن این عدسی، قرنیه دچار تغییراتی می شود؛ که نتیجه آن اصلاح عیوب انکساری چشم است‌.

مراقبت های قبل و بعد از عمل فمتو اسمایل چگونه است؟

با وجود اینکه جراحی فمتو اسمایل یکی از کم خطرترین روش های اصلاح نزدیک بینی چشم انسان است؛ بازهم ممکن است در حین عمل و در طول دوران نقاهت با خطرات و عوارضی همراه باشد. برای کم کردن این عوارض لازم است تا به تمام توصیه های پزشک متخصص چشم در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از عمل توجه شود. در جدول زیر برخی از نکات مهمی که قبل از جراحی ریلکس اسمایل و پس از آن باید به آن عمل شود، آورده شده است؛ که عبارتند از:

مراقبت های قبل از عمل فمتو اسمایل مراقبت های بعد از عمل فمتو اسمایل
قطع استفاده از لنزهای تماسی از 14 روز قبل از عمل پرهیز از رانندگی بعد از انجام عمل فمتو اسمایل
مراجعه به پزشک برای تعیین ضخامت قرنیه مصرف تمام قطره ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک
بررسی و معاینه اندازه مردمک چشم استفاده از عینک های آفتابی با کیفیت در هنگام خروج از منزل
بررسی و معاینه برای تعیین اندازه فشار داخل چشم مراجعه به پزشک برای بررسی وضعیت چشم ها بعد از عمل
در جریان قرار دادن پزشک متخصص درباره داروهای مصرفی و بیماری های زمینه ای پرهیز از شستن مداوم چشم ها و مالش آن ها
پرهیز از مصرف هرگونه مواد مخدر و مشروبات الکلی

 

عمل فمتو اسمایل با چه مزایا و معایبی همراه است؟

اگر قصد انجام جراحی فمتو اسمایل را دارید، بد نیست با برخی از مزایا و معایب این عمل لیزری چشم آشنا باشید. در ادامه لیستی از مهم ترین مزیت ها و معایب این عمل چشمی آورده شده است؛ که عبارتند از:

مزایای جراحی فمتو اسمایل:

 1. اصلاح بیشترین میزان نزدیک بینی با کمترین خطرات
 2. پایین بودن احتمال ابتلا به خشکی چشم و عفونت بعد از عمل
 3. بالا بودن احتمال نتیجه موفقیت جراحی
 4. کوتاه بودن طول دوران نقاهت
 5. انجام جراحی در کمتر از 30 دقیقه

معایب جراحی فمتو اسمایل:

 1. نیاز به انتخاب بهترین متخصص و جراح برای انجام جراحی
 2. بالا بودن هزینه عمل
 3. عدم امکان اصلاح دوربینی چشم
 4. عدم امکان اصلاح پیر چشمی
 5. عدم امکان درمان آب مروارید
 6. احتمال باقی ماندن بخشی از بافت عدسی در چشم
 7. حساسیت شدید به نور و تاری دید بعد از عمل

کاندیدای مناسب برای جراحی فمتو اسمایل چه کسانی هستند؟

تقریباً اغلب افرادی که به دلایل مختلف قادر به اصلاح نزدیک بینی با سایر جراحی های لیزری مانند پی آر کی، لازک، لیزیک، فمتو لیزیک و…نیستند؛ توسط عمل فمتو اسمایل بهبود پیدا می کنند. این جراحی بهترین گزینه برای افراد نزدیک بینی است که بیشتر از 22 سال سن دارند و نمره چشم آن ها به مدت یک سال هیچ تغییری نکرده است. کسانی که به دلیل خشکی متوسط یا شدید چشم و همچنین قرنیه نازک و نا متقارن قادر به انجام سایر عمل های چشمی نیستند؛ با خیال آسوده می توانند نسبت به انجام این عمل اقدام کنند.

همچنین باید این موضوع در نظر گرفته شود که سایر عیوب انکساری چشم مانند دوربینی، آستیگماتیسم، آب مروارید، پیر چشمی و… توسط جراحی فمتو اسمایل قابل درمان نیستند و لازم است برای درمان این ها از سایر جراحی های لیزری چشم کمک بگیرند. در مواردی که فرد در کنار نزدیک بینی از آستیگماتیسم کمتر از 5 دیوپتر رنج می برد؛ ممکن است با توجه به صلاحدید پزشک توسط این جراحی درمان شود.

هزینه عمل فمتو اسمایل چقدر است؟

طبیعی است که همه افراد بخواهند قبل از انجام عمل فمتو اسمایل از هزینه آن آگاهی پیدا کنند. اما اطلاع از نرخ عمل فمتو اسمایل بدون مراجعه به پزشک متخصص امکان پذیر نیست؛ چراکه جراح چشم بسته به شرایط هر بیمار، هزینه متفاوتی را برای این جراحی سرپایی در نظر می گیرد.

معمولاً محل سکونت، میزان تخصص و مهارت جراح، میزان اعمال تغییرات، کیفیت دستگاه و تجهیزات جراحی، نوع بیمارستان و نوع بیمه درمانی، از عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت عمل فمتو اسمایل هستند؛ که پزشک چشم با توجه به این فاکتورها، هزینه عمل ریلکس اسمایل را مشخص می کند.

جراحی فمتو اسمایل
جراحی فمتو اسمایل

 

مراجعه به پزشک

در این نوشتار به شرح کامل نحوه انجام جراحی فمتو اسمایل و مراقبت های قبل و بعد از آن پرداختیم. در صورتی که کاندیدای مناسبی برای انجام عمل فمتو اسمایل هستید؛ در قدم اول باید متخصص و جراح حاذقی را برای انجام این جراحی انتخاب کنید. اگرچه جراحی فمتو اسمایل بسیار کم تهاجم است و به کمک دستگاه های لیزری انجام می شود؛ اما نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارد و باید توسط جراحان حاذق و با تجربه ای انجام شود.

دکتر پریسا حمامی، متخصص و جراح چشم، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران است؛ که انواع جراحی های عیوب انکساری چشم مانند لیزیک، فمتو لیزیک، پی آر کی و فمتو اسمایل را در کوتاه ترین زمان و با نهایت دقت و تمرکز انجام می دهد. اگر قصد دارید تا برای اصلاح نزدیک بینی به مطب دکتر پریسا حمامی مراجعه کنید؛ کافیست از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت، نوبت خود را رزرو کنید.

مقالات مرتبط

جراحی اصلاح باز ماندن چشم

جراحی اصلاح باز ماندن چشم ناشی از فلج عصب هفت با کاشت پلاک طلا باز ماندن چشم یکی از مشکلات شایعی است که اغلب افراد

جراحی ناخنک چشم

هر آنچه که درباره جراحی ناخنک چشم باید بدانید! ناخنک چشم یکی از عارضه های شایعی است که ممکن است بیمار برای بهبودی آن نیاز

جراحی مجرای اشکی

جراحی مجرای اشکی؛ مزایا و معایب و مراقبت ها انسداد یا گرفتگی مجرای اشکی وضعیتی است که ممکن است در دوران کودکی یا بزرگسالی اتفاق

جراحی های حذف عینک

جراحی های حذف عینک به روش های: لیزیک، فمتولیزیک، فمتواسمایل، PRK چندسالی است که بالا رفتن سطح دانش پزشکان و روی کار آمدن تجهیزات پزشکی

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع