info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

هر آنچه که درباره لیفت ابرو باید بدانید

هر آنچه که درباره لیفت ابرو باید بدانید

فهرست مطالب

هر آنچه که درباره لیفت ابرو باید بدانید

یکی از شاخصه های زیبایی صورت انسان، ابروها است. داشتن ابروهای کشیده و خوش حالت به زیباتر دیده شدن چشم ها و همچنین جوان تر دیدن شدن چهره نیز کمک می کند. لذا بسیاری از زیباجویان مایل هستند تا با عمل لیفت ابرو به اصلاح فرم ابروها و زیبایی چهره شان بپردازند. عمل لیفت ابرو نوعی عمل زیبایی صورت است؛ که طی مدت زمانی کم، باعث خوش فرم شدن ابروها می شود. با ما همراه باشید تا در این محتوا به شرح کامل این عمل زیبایی صورت و مزایا و معایب آن بپردازیم.

لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو یک عمل کم تهاجم و سرپایی برای زیبایی فرم ابروها است. در این جراحی خطوط بین ابرو، چین و چروک بالای ابرو، خط اخم و… از بین می روند یا محو می شوند. با عمل لیفت ابرو پوست های شل و جمع شده ناشی از افزایش سن، تابش نور مضر خورشید و مشکلات ژنتیکی کشیده می شود؛ به طوری که جوانی و شادابی به چهره فرد بازگردانده می شود. این عمل زیبایی با توجه به صلاحدید پزشک و شرایط بیمار به شیوه های مختلفی انجام می شود؛ که در ادامه هر یک از این روش ها به صورت جداگانه شرح داده شده است.

هر آنچه که درباره لیفت ابرو باید بدانید
هر آنچه که درباره لیفت ابرو باید بدانید

انواع روش های لیفت ابرو

جراح با توجه به اینکه میزان افتادگی ابرو در بیمار چقدر است و اینکه تا چه مقدار شرایط پرداخت هزینه عمل را دارد؛ یکی از سه روشی که در ادامه گفته می شود را برای لیفت کردن ابرو انتخاب می کند. در ادامه انواع روش های لیفت ابرو به صورت مختصر شرح داده شده است؛ که عبارتند از:

  • لیفت آندوسکوپیک ابرو

آندوسکوپیک یک روش کم خطر و نتیجه بخش برای لیفت ابرو است. در این روش جراح از دستگاهی به نام آندوسکوپ برای مشاهده بافت های داخلی استفاده می کند. جراح برای دسترسی به بخش های زیر پوست ابرو، چند برش بسیار نازک و ظریف در جهت رویش رشد ابروها، قسمت شقیقه و همچنین بالای سر ایجاد می کند. آندوسکوپ که یک سر آن دارای دوربین است؛ وارد یکی از برش های ایجاد شده روی ابرو می شود. بلافاصله بعد از نمایش عضلات و ماهیچه های ابرو، جراح از طریق دیگر برش هایی که در جهت رویش موی ابرو ایجاد کرده است؛ به محکم کردن و سفت کردن ماهیچه های این ناحیه می پردازد.

این جراحی حداکثر یک ساعت به طول می انجامد و به صورت سرپایی انجام می شود. خونریزی، کبودی، درد، تورم و…از عوارض بعد از عمل این متد لیفت ابرو است؛ که بعد از گذشت مدت 2 هفته رفع می شوند. اثر لیفت شدن ابروها در این جراحی به مرور نمایان می شود و بعد از گذشت 6 ماه به طور واضح قابل مشاهده است.

  • لیفت دایرکت یا مستقیم ابرو

لیفت دایرکت یا مستقیم جدیدترین متد اصلاح فرم ابروها است. این روش لیفت با کمترین میزان تهاجم و اثر زخم همراه است؛ به همین علت است که مورد توجه اغلب زیباجویان قرار دارد. در لیفت دایرکت ابرو جراح برشی را در لایه های سطحی پوست بالای ابرو و در جهت رویش موی ابرو ایجاد می کند. بعد از برش، به اصلاح محل ماهیچه ها و همچنین محکم کردن آن می پردازد.

هدف از انجام این عمل، تنها لیفت شدن و اصلاح شدن فرم ابروها است؛ بنابراین هیچ تغییری در خطوط و چروک های روی پیشانی ایجاد نمی شود. در لیفت دایرکت یا مستقیم جراح می تواند تغییرات بیشتری را روی فرم ابرو ایجاد کند و بسیاری از مشکلات ابرو مانند عدم تقارن آن ها را رفع کند.

  • لیفت ابرو در حین بلفاروپلاستی (داخلی)

لیفت ابرو در حین بلفاروپلاستی از دیگر روش های بالا کشیدن ابروها است. بلفاروپلاستی مانند لیفت ابرو یک نوع جراحی زیبایی صورت است که با اصلاح فرم پلک ها انجام می شود. در این جراحی چربی ها و پوست های اضافی پلک برداشته می شود. در مواردی که کاندیدای جراحی علاوه بر اصلاح فرم پلک ها، نیاز به اصلاح فرم ابرو و بالا کشیدن آن داشته باشد، جراح به او پیشنهاد می کند تا در حین بلفاروپلاستی، عمل لیفت ابرو را انجام دهد. کسانی که عمل لیفت ابرو در حین بلافروپلاستی را تجربه می کنند؛ با تغییرات چشمگیری مواجه می شوند؛ چراکه پلک و ابرو با همدیگر اصلاح می شوند و همین موضوع باعث می شود تا فرد زیبایی بیشتری را تجربه کند.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام جراحی لیفت ابرو هستند؟

عمل لیفت ابرو دارای محدودیت هایی است؛ بنابراین همه زیباجویان قادر به انجام این عمل زیبایی صورت نیستند. در ادامه لیستی از کاندیداهای مناسب برای انجام این عمل زیبایی آورده شده است؛ که عبارتند از:

  1. کسانی که از مواد مخدر و انواع دخانیات در زندگی روزانه خود استفاده نمی کنند.
  2. کسانی که به لحاظ جسمانی سالم هستند و از بیماری های زمینه ای رنج نمی برند.
  3. کسانی که به دلیل افزایش سن با خطوط عمیق در وسط ابروها مواجه هستند.
  4. کسانی که از مشکل افتادگی ابروهای خود رنج می برند.
  5. کسانی که به دنبال ایجاد تغییرات غیر طبیعی روی چهره خود نیستند.

ماندگاری جراحی لیفت ابرو چقدر است؟

یکی از اصلی ترین دلایلی که موجب شده است، بسیاری از افراد مشتاق انجام این عمل زیبایی صورت باشند؛ ماندگاری بالای آن است. با وجود اینکه لیفت ابرو اغلب به صورت سرپایی و در کمتر از 1 ساعت انجام می شود؛ اما بیشتر از چند سال ماندگاری دارد و فرد با وجود افزایش سن، مانند قبل افتادگی ابرو و همچنین چین و چروک اطراف آن را تجربه نمی کند. اگر نگران افتادگی مجدد ابروها در زمان بالا رفتن سنتان هستید؛ می توانید با داشتن یک روتین پوستی مناسب، از بروز این وضعیت جلوگیری کنید.

استفاده کرم های جوانساز و لیفت کننده، مصرف آب به اندازه کافی، کنترل استرس و اضطراب، خوردن سبزیجات و انواع میوه، مصرف غذاهای حاوی پروتئین و…از جمله کارهایی است که بعد از عمل لیفت برو، مانع افتادگی مجدد آن و ایجاد خطوط عمیق در نواحی اطراف آن می شود.

مزایا و معایب جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو مانند سایر عمل های زیبایی صورت دارای مزایا و معایب خاصی است؛ که بهتر است هر کاندید جراحی قبل از انجام لیفت ابرو نسبت به آن آگاهی پیدا کند. این مزایا و معایب عبارتند از:

مزایای جراحی لیفت ابرو معایب جراحی لیفت ابرو
زیباتر شدن فرم ابروها حساسیت به مواد بی حسی یا بیهوشی
زیباتر دیده شدن چشم ها باقی ماندن جای زخم
جوانسازی صورت و کاهش چین و چروک اطراف چشم خونریزی و کبودی
جوان و شاداب دیده شدن صورت بروز مشکلات تنفسی
ایجاد عفونت
احساس درد شدید
تشکیل هماتوم

هزینه عمل لیفت ابرو

چنانچه قصد اطلاع از هزینه عمل لیفت ابرو را دارید، در قدم اول باید توسط پزشک یا جراح موردنظرتان ویزیت شوید. هزینه عمل هر کاندید لیفت ابرو بسته به میزان افتادگی ابرو و میزان تغییراتی که مدنظر دارد، متفاوت است. به علاوه هر جراح بسته به میزان توانایی و تخصص خود حق الزحمه متفاوتی را برای انجام این عمل از بیمار دریافت می کند. روش انجام لیفت ابرو، محل انجام جراحی، نوع بی حسی یا بیهوشی، کیفیت عملکرد تجهیزات به کار رفته برای عمل لیفت و…از دیگر عواملی هستند که در هزینه عمل لیفت ابرو تاثیرگذار هستند و لازم است در تخمین هزینه این عمل زیبایی لحاظ شوند.

هر آنچه که درباره لیفت ابرو باید بدانید
هر آنچه که درباره لیفت ابرو باید بدانید

 

مراجعه به پزشک

در این نوشتار به بررسی هر آنچه که درباره جراحی لیفت ابرو باید بدانید؛ پرداختیم. چنانچه قصد انجام این عمل زیبایی صورت را دارید؛ بد نیست مشاوره ای حضوری با متخصص چشم یا جراح زیبایی صورت داشته باشید. لیفت ابرو عملی است که در نزدیکی چشم ها انجام می شود؛ لذا بسیار مهم است که با دقت بالا و تمرکز کافی انجام شود؛ تا خطری چشم های شما را تهدید نکند.

چنانچه قصد انجام لیفت ابرو را دارید و به دنبال یک پزشک یا جراح حاذق برای انجام این عمل زیبایی هستید؛ پیشنهاد می کنیم به مطب دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم، که دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران است، مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط

جوانسازی صورت با آر اف RF

جوانسازی صورت با آر اف RF افتادگی پوست و از بین رفتن شادابی صورت از جمله نشانه های افزایش سن و پیری است؛ که اغلب

تزریق مزوژل های جوان ساز

تزریق مزوژل های جوان ساز استفاده مداوم از ماهیچه های صورت سبب می شود تا چین و چروک های ریز و درشتی روی صورت پدیدار

جراحی پتوز یا عمل افتادگی پلک

همه چیز درباره جراحی پتوز یا عمل افتادگی پلک پتوز(Ptosis)  یکی از عارضه های چشمی شایعی است که ممکن است فرد به صورت مادرزادی یا

لیفت دایرکت یا مستقیم ابرو

لیفت دایرکت یا مستقیم ابرو زیبایی یک چهره ارتباط مستقیم و غیر قابل انکاری با اعضای آن دارد. علاوه بر چشم ها، ابروها نیز می

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع