info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

لیفت اندوسکوپی شقیقه چیست؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه

فهرست مطالب

لیفت اندوسکوپی شقیقه – یکی از مشکلات رایج ورود به دوران بزرگسالی، ایجاد چین و چروک و خطوط متعدد روی پوست صورت است. معمولاً بیشترین افتادگی و چین خوردگی پوست صورت در نواحی پیشانی و شقیقه اتفاق می افتد. افتادگی پوست این ناحیه سبب می شود تا چشم ها درخشندگی و زیبایی خود را از دست بدهند و همچنین ابروها افتاده و جمع شوند. نتیجه افتادگی ابروها و چین و چروک اطراف آن، خستگی همیشگی صورت است.

خوشبختانه چند سالی است که روش شگفت انگیز و نتیجه بخشی برای بالا کشیدن پوست شقیقه ابداع شده است. لیفت اندوسکوپی شقیقه یک متد زیبایی پرطرفدار برای بالا بردن و جوانسازی پوست شقیقه ها است. با توجه به اینکه سوالات زیادی درمورد لیفت شقیقه با روش اندوسکوپی پرسیده می شود؛ تصمیم گرفته ایم تا در این نوشتار به بررسی و توضیح همه اطلاعات مفید درباره لیفت اندوسکوپی شقیقه بپردازیم. برای دانستن اطلاعات بیشتر درباره این متد جوانسازی تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

لیفت اندوسکوپی شقیقه چیست و به چه منظور انجام می شود؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه یک جراحی زیبایی تهاجمی برای بالا بردن پوست اطراف شقیقه است؛ که با هدف زیباسازی و جوانسازی صورت انجام می شود. لیفت آندوسکوپی شقیقه از تکنیک های جدید و موثر برای حذف خطوط عمودی و افقی پیشانی و شقیقه است؛ که به کمک دستگاهی به نام آندوسکوپ، طی یک عمل بیهوشی انجام می شود.

این جراحی روی پوست، بافت و همچنین ماهیچه های زیرین پوست شقیقه انجام می شود. برای انجام این جراحی، جراح پلاستیک بعد از تزریق مواد بی حسی یا بیهوشی، برش های بسیار کوچکی را روی پوست و در جهت رشد مو ایجاد می کند؛ تا بتواند دستگاه آندوسکوپ که دارای یک دوربین بسیار کوچک و میله ای ریز است؛ به زیر پوست منتقل کند. (این دستگاه تمام بافت ها و ماهیچه های زیر پوست شقیقه را نشان می دهد.)

در این مرحله جراح با آگاهی از اینکه کدام قسمت از پوست نیاز به کشیدگی دارد، ابزار خاصی را وارد یکی دیگر از شکاف های ایجاد شده روی پوست وارد می کند و عمل بالا بردن شقیقه و بازسازی پوست این ناحیه را انجام می دهد.

لیفت اندوسکوپی شقیقه
لیفت اندوسکوپی شقیقه

آیا لیفت اندوسکوپی شقیقه همان لیفت اندوسکوپی پیشانی و ابرو است؟

برخی از افراد تصور می کنند که جراحی لیفت اندوسکوپی شقیقه تفاوتی با لیفت ابرو و پیشانی ندارد. اگرچه در این سه جراحی زیبایی از دستگاه آندوسکوپ برای مشاهده بخش زیرین پوست و کشیدگی آن استفاده می شود؛ اما محل صاف شدن و از بین رفتن خطوط پوست صورت در هر جراحی متفاوت است. برای مثال در جراحی لیفت اندوسکوپی پیشانی، کشیدگی اصلی در بخش پیشانی اتفاق می افتد؛ که تا حدودی باعث بالا رفتن ابرو می شود.

اما در لیفت اندوسکوپی شقیقه، تنها چین و چروک این ناحیه از بین می رود و تغییری در چین و چروک ها و افتادگی های پوست پیشانی ایجاد نمی شود. در جراحی لیفت آندوسکوپی شقیقه، به دلیل کشیده و صاف شدن پوست شقیقه، ممکن است دو طرف ابرو تا حدودی کشیده شوند؛ اما کل ابرو تحت تاثیر این جراحی قرار نمی گیرد و لازم است برای بالا بردن ابرو از جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو استفاده شود.

 

لیفت اندوسکوپی شقیقه به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

با وجود اینکه لیفت اندوسکوپی شقیقه در کمتر از 120 دقیقه و به صورت سرپایی انجام می شود، اگر توسط جراحان حرفه ای و باتجربه انجام شود؛ بیشتر از 7 سال ماندگاری دارد؛ بنابراین؛ برای آن دسته از افرادی که به دنبال یک روش موثر و با ماندگاری بالا برای صاف شدن پوست نواحی اطراف ابرو و بالا بردن آن هستند؛ گزینه مناسبی است؛ اما این جراحی به افراد زیر 35 سال توصیه نمی شود و بهتر است کسانی که برای این جراحی اقدام می کنند، حداقل 35 سال و حداکثر 65 سال سن داشته باشند.

 

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیفت اندوسکوپی شقیقه نیستند؟

اگرچه اغلب افراد بعد از لیفت اندوسکوپی شقیقه رضایت بالایی از انجام آن دارند؛ اما اقدام برای جوانسازی پوست با این متد زیبایی به برخی از افراد توصیه نمی شود. در ادامه لیستی از افرادی که کاندید مناسبی برای لیفت آندوسکوپی شقیقه نیستند، آماده شده است. این افراد عبارتند از:

افرادی که به دلیل برخی از بیماری های زمینه ای، قادر به بیهوشی نیستند

کسانی که بدنشان به تزریق مواد بیهوشی و بی حسی واکنش نشان می دهد

افرادی که خطوط شقیقه آن ها بسیار عمیق زیادی دارد

افرادی که با مشکل خوابیدن با چشم باز دسته و پنجه نرم می کنند

افرادی که مایل به کشیدگی زیاد ابرو هستند

لیفت اندوسکوپی شقیقه
لیفت اندوسکوپی شقیقه

لیفت اندوسکوپی شقیقه با چه مزیت هایی همراه است؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه در مقایسه با سایر متدهای جوانسازی پوست شقیقه، از مزیت های بیشتری برخوردار است. اولین مزیت این متد زیبایی، کوچک تر بودن اندازه برش هایی است که برای انجام جراحی، در جهت رویش مو در نزدیکی خط رویش ایجاد می شود. این برش های جزئی بعد از گذشت مدتی از زمان جراحی، از بین می روند و اثری از آن ها باقی نمی ماند.

این در حالی است که به دلیل عمیق بودن شکاف ها در برخی از متدهای لیفت پیشانی، آثار آن برای همیشه روی پوست می ماند؛ یا زمان زیادی لازم است تا اسکارها ترمیم شوند. مزیت یا ویژگی دوم جراحی لیفت اندوسکوپی شقیقه، طبیعی بودن نتایج عمل است؛ که به دلیل استفاده از دستگاه آندوسکوپ اتفاق می افتد. در واقع این دستگاه باعث بالا رفتن دقت جراحان حین عمل می شود و به آن ها کمک می کنند تا بهترین نقطه را برای کشیدگی شقیقه انتخاب کنند.

 

لیفت آندوسکوپی شقیقه با چه معایب و خطراتی همراه است؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه در کنار مزایا و آثار فوق العاده ای که روی زیبایی چهره دارد؛ با معایب و خطرات خاص خودش همراه است. رایج ترین معایب این عمل زیبایی، شامل کبودی، تورم، قرمزی، احساس درد در ناحیه شقیقه و…می شود؛ اما سروما یا جمع شدگی مایعات، خونریزی و عفونت در محل شکاف ها، فلج شدن و بی حس شدن پوست شقیقه و سر، ریزش شدید مو، نامتقارن شدن فرم صورت، آسیب دیدن چشم و…از عوارض و خطرات جدی لیفت اندوسکوپی شقیقه هستند که ممکن است برای برخی از افراد اتفاق بیفتد و باعث نگرانی آن ها شود. لازم است ضمن مشاهده علائم خطرناکی مانند خونریزی شکاف ها در شقیقه، سریعاً به پزشک متخصص یا اورژانس مراجعه شود.

 

نتیجه لیفت اندوسکوپی شقیقه چیست؟

نتیجه لیفت اندوسکوپی شقیقه جوانسازی و صاف شدن پوست ناحیه شقیقه است؛ که با تاثیر در فرم چشم ها و ابروها، سبب زیباتر دیده شدن و جوان تر دیده شدن چهره انسان می شود. با انجام این جراحی علائم بزرگسالی و خطوط عمیق پوست صورت برای مدت طولانی از بین می روند و فرد روحیه و اعتماد به نفس بیشتری را در این دوران تجربه می کند. درشت تر دیده شدن چشم ها و بالا رفتن جزئی ابروها باعث می شود تا چهره خسته و پژمرده فرد با چهره ای شاداب و زیبا جایگزین شود.

 

مراجعه به پزشک برای لیفت اندوسکوپی شقیقه

با وجود اینکه لیفت اندوسکوپی شقیقه در مدت زمانی کوتاه، می تواند باعث جوانسازی و زیبایی پوست انسان شود؛ اما انتخاب یک جراح پلاستیک غیر متخصص و کم تجربه می تواند آثار جبران ناپذیر و بدتری از افتادگی پوست را به همراه داشته باشد. برخی از جراحان پلاستیک، با وجود مشاهده لایه های زیر پوست توسط دوربین آندوسکوپ؛ قادر به لیفت دقیق شقیقه نیستند و با انتخاب نقطه اشتباه برای لیفت، باعث نامتقارن و بد فرم شدن چهره مراجعه کننده می شوند.

لذا پیشنهاد می شود تا برای انجام این جراحی به جراح حاذقی چون دکتر پریسا حمامی متخصص و جراح چشم مراجعه کنید. دکتر پریسا در کنار داشتن تخصص چشم، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک از دانشگاه ایران است؛ که با دانش بالا و تجربه طولانی در حیطه کاری خود، قادر است تا این جراحی زیبایی پلاستیک را به بهترین نحو انجام دهد. اگر مایل به دریافت مشاوره تخصصی برای لیفت آندوسکوپی شقیقه هستید، می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت اقدام کنید.

مقالات مرتبط

روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو یکی از روش‌های بسیار رایج برای زیبایی و جوان‌سازی صورت است. معمولاً کسانی که دچار افتادگی ابرو می‌شوند چهره‌ای همیشه خسته و

لیفت آندوسکوپی پیشانی چیست؟

یکی از نشانه های افزایش سن در بزرگسالان، چروکیده و آویزان شدن پوست صورت و بدن است. در این میان، افتادگی پوست پیشانی بیشتر از

لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

لیفت اندوسکوپی ابرو – یکی از معیارهای زیبایی در دنیا، داشتن ابروهای خوش فرم و خوش حالت است. در سال های جوانی اغلب افراد ابروهای

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع