info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

همه چیز درباره جراحی بلفاروپلاستی

همه چیز درباره جراحی بلفاروپلاستی

فهرست مطالب

همه چیز درباره جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) یکی از انواع عمل های زیبایی چشم است؛ که با تغییر در شکل پلک ها، به زیباتر شدن چشم کمک می کند. از این جراحی در برخی از موارد به عنوان عمل لیفت چشم یاد می شود؛ چراکه با جدا کردن چربی و پوست های اضافی پلک، چشم ها کمی به سمت بالا کشیده می شوند.
در حال حاضر افراد بسیاری هستند که تقاضای جراحی بلفاروپلاستی را دارند؛ اما به علت نداشتن اطلاعات کافی، اقدامی برای انجام این عمل نمی کنند. بر این اساس ما در این مطلب به شرح کامل جراحی بلفاروپلاستی بپردازیم؛ تا کسانی که کاندید انجام این عمل هستند، با آگاهی بالا جهت انجام آن اقدام کنند.

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جراحان در اغلب اوقات عمل بلفاروپلاستی را برای جوانسازی صورت و زیبایی چشم انجام می دهند؛ اما در مواردی ممکن است این عمل با هدف بهبود محدودیت میدان دید چشم انجام شود. با بالا رفتن سن پوست صورت خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دچار شلی و چروکیدگی می شود. همین مسئله باعث می شود تا در اطراف چشم پوست زیادی جمع شود. در جراحی بلفاروپلاستی تمام این پوست ها و چربی های اضافی از بالای پلک یا پایین پلک برداشته می شود و فرد علاوه بر زیبایی، قدرت دید بهتری پیدا می کند. این عمل کاملاً سرپایی است و معمولاً در کمتر از یک ساعت انجام می شود.

همه چیز درباره جراحی بلفاروپلاستی
همه چیز درباره جراحی بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراح قبل از شروع این عمل زیبایی چشم ابتدا بسته به شرایط بیمار با استفاده از قطره های بی حسی یا تزریق بیهوشی، وضعیتی را ایجاد می کند تا بیمار متوجه درد حین عمل نشود. بعد از اثرگذاری مواد بیهوشی یا بی حسی، بسته به اینکه قرار است کدام قسمت از پلک (پلک فوقانی یا پلک تحتانی) جراحی شود؛ برش نازکی را روی پلک ایجاد می کند.
اگر هدف جراح انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا یا فوقانی باشد؛ یک برش نازک در امتداد چین پلک ایجاد می کند. اما اگر هدف انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین یا تحتانی باشد، جراح برش موردنظر را در زیر مژه و روی چین های طبیعی چشم ایجاد می کند. بعد از برش، بسته به وضعیت بیمار، جراح چربی و پوست های اضافی را از پلک جدا می کند. در مواردی جراح نیازی به خارج کردن چربی نمی بیند و تنها با جابه جایی چربی، پوست و ماهیچه، به اصلاح فرم پلک می پردازد.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بلفاروپلاستی

نتیجه عمل بلفاروپلاستی ارتباط مستقیمی با میزان توجه بیمار به مراقبت های قبل و بعد از عمل دارد. هرچه قدر توجه بیمار به توصیه های پزشک درباره مراقبت های قبل و بعد از عمل بیشتر باشد، احتمال خوب بودن نتیجه عمل بلفاروپلاستی بیشتر می شود. لذا به دلیل اهمیت بالای این موضوع، در ادامه برخی از مراقبت ها و اقداماتی که لازم است قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک انجام شود؛ آورده شده است.

مراقبت های قبل از جراحی بلفاروپلاستی مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی
انجام تمام آزمایشات توصیه شده توسط پزشک استفاده از کمپرس آب سرد به مدت 10 دقیقه در روز
پرهیز از مصرف هرگونه دخانیات و مشروبات الکلی مصرف منظم داروها و قطره های تجویز شده
مشورت درباره مصرف داروهای تجویز شده برای بیماری های دیگر قرار دادن سر بالاتر از سینه در زمان خواب یا استراحت
پرهیز از مصرف انواع مکمل گیاهی و داروهای رقیق کننده استفاده از برخی مسکن های برای تسکین درد ناشی از جراحی
مراجعه به پزشک برای انجام معاینات دقیق چشم استفاده از عینک آفتابی در هنگام خروج از منزل
عکس برداری کامل از زوایای مختلف پلک پرهیز از انجام کارهای سنگین و ورزش های پر فشار

در نظر داشته باشید که این مراقبت های علاوه بر بالا بردن احتمال نتیجه موفقیت عمل، باعث می شود تا فرد دوران نقاهت کوتاه تری را تجربه کند و به بسیاری از عوارض بعد از عمل بلفاروپلاستی دچار نشود.

کاندیداهای مناسب برای جراحی بلفاروپلاستی چه کسانی هستند؟

با وجود اینکه جراحی بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی کم خطر است؛ بازهم همه افراد قادر به انجام آن نیستند. لذا در ادامه لیست کاندیداهای مناسب برای عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین آورده شده است؛ که عبارتند از:
1. آقایان و زنان بالای 30 سال
2. افراد دارای سلامت عمومی کامل
3. افراد دارای میدان دید کم و محدود
4. افراد دارای چربی زیر چشم
5. افراد دارای پف پلک
6. افراد دارای افتادگی پلک
7. وجود برآمدگی در قسمت فوقانی پلک
در نظر داشته باشید که اگر از بیماری هایی مانند آب سیاه، جدا شدن شبکیه، دیابت، بیماری های قلبی و عروق، اختلال گردش خون، کم کاری یا پرکاری تیروئید، خشکی چشم و… رنج می برید؛ باید آن را به پزشک یا جراح خود گزارش دهید. متخصص چشم بسته به شرایط شما، اجازه این عمل جراحی زیبایی چشم را صادر می کند.

 

مزایا و معایب عمل بلفاروپلاستی پلک

تمام عمل های زیبایی چشم و صورت من جمله جراحی بلفاروپلاستی دارای مزایا و معایبی هستند؛ که بهتر است تمام کاندیدهای این عمل درباره آگاهی پیدا کنند. در ادامه لیستی از مزایا و معایب عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و عمل بلفاروپلاستی پلک پایین به صورت مختصر آورده شده است؛ که عبارتند از:

مزایای جراحی بلفاروپلاستی معایب جراحی بلفاروپلاستی
از بین رفتن چربی اضافه زیر چشم خشکی چشم
بهبود میدان دید عفونت و خونریزی
از بین رفتن چین و چروک اطراف چشم تغییر در رنگ پلک
اصلاح پلک های نامتقارن ایجاد چین خوردگی در قسمت بیرونی یا داخلی چشم
بهبودی گود رفتگی زیر چشم باقی ماندن اثر زخم
بهبود پف زیر چشم امکان بسته نشدن کامل چشم ها
جوان و زیباتر دیده شدن صورت از دست رفتن بینایی چشم ها

لازم است این نکته را یادآور شویم که مزایای یا معایب این عمل زیبایی چشم برای همه بیماران یکسان نیست و هر فرد با توجه میزان سختی عمل، مراقبت های قبل و بعد از عمل و تخصص و مهارت جراح، ممکن است یک یا چند مورد از مزایا و معایب گفته شده را تجربه کند.

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

تعیین هزینه عمل بلفاروپلاستی موضوعی نیست که بتوان قبل از مشاوره بیمار با پزشک درباره آن صحبت کرد. قیمت عمل بلفاروپلاستی مانند سایر عمل های زیبایی صورت به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و ممکن است برای هر بیمار بسته به شرایطی که دارد، متفاوت باشد. اما به طور کلی فاکتورهایی مانند نوع کلینیک یا بیمارستان، میزان تخصص و مهارت پزشک متخصص، وضعیت پلک ها، نوع و تعداد آزمایشات قبل از عمل، نوع بی حسی یا بیهوشی بیمار، تجهیزات به کار رفته برای جراحی و…در تعیین هزینه عمل بلفاروپلاستی اثرگذار هستند.

همه چیز درباره جراحی بلفاروپلاستی
همه چیز درباره جراحی بلفاروپلاستی

 

مراجعه به پزشک
در این نوشتار به معرفی همه چیز درباره جراحی بلفاروپلاستی پلک پرداختیم. دانستیم که این عمل زیبایی چشم با تغییر در فرم پلک، به زیبایی صورت کمک می کند و موجب می شود تا فرد دید بهتری را تجربه کند. با وجود اینکه این عمل جراحی کم تهاجم است و به صورت سرپایی انجام می شود؛ بازهم جزو عمل های حساس محسوب می شود و لازم است تا با دقت و تمرکز بالایی توسط جراحان باتجربه انجام شود.
انجام این جراحی توسط جراحان زبده احتمال بروز عوارض جدی و خطرناک را کاهش می دهد و باعث می شود تا فرد دوران نقاهت کوتاه تری را بگذراند. دکتر پریسا حمامی، متخصص و جراح چشم، دارای فلوشیپ فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از دانشگاه ایران است؛ که با دانش و تجربه بالای خود، انواع عمل های زیبایی و ترمیمی چشم را به کمک جدیدترین تجهیزات روز دنیا و با کمترین میزان عارضه انجام می دهد.
چنانچه ساکن استان تهران هستید و قصد دارید تا عمل بلفاروپلاستی پلک بالا و پلک پایین را انجام دهید؛ می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت، برای رزرو وقت اقدام در مطب ایشان اقدام کنید.

 

مقالات مرتبط

جوانسازی صورت با آر اف RF

جوانسازی صورت با آر اف RF افتادگی پوست و از بین رفتن شادابی صورت از جمله نشانه های افزایش سن و پیری است؛ که اغلب

تزریق مزوژل های جوان ساز

تزریق مزوژل های جوان ساز استفاده مداوم از ماهیچه های صورت سبب می شود تا چین و چروک های ریز و درشتی روی صورت پدیدار

جراحی پتوز یا عمل افتادگی پلک

همه چیز درباره جراحی پتوز یا عمل افتادگی پلک پتوز(Ptosis)  یکی از عارضه های چشمی شایعی است که ممکن است فرد به صورت مادرزادی یا

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع