info@drhamami.com

تهران، میدان ونک، کوچه والی نژاد، پلاک ۳۲، طبقه ۵

روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو

روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو

فهرست مطالب

لیفت اندوسکوپی ابرو یکی از روش‌های بسیار رایج برای زیبایی و جوان‌سازی صورت است. معمولاً کسانی که دچار افتادگی ابرو می‌شوند چهره‌ای همیشه خسته و پیر دارند و برای بهبود این حالت رو به جراحی‌های زیبایی می‌آورند. هرچقدر که تناسب بین اجزای صورت بیشتر باشد صورت افراد زیباتر خواهد شد و در ظاهر سن آن‌ها کاهش می‌یابد. البته عواملی مثل افزایش سن، تزریق اشتباه بوتاکس، فشارهای روحی روانی و عوامل ژنتیکی در افتادگی ابرو نقش دارند که بسیاری از افراد آن را به افتادگی پلک بالا ربط می‌دهند؛ اما این دو کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند و باید در ماهیچه و پوست اطراف ابرو تغییر ایجاد شود. جهت آشنایی بیشتر با روش انجام لیفت اندوسکوپی ابرو در ادامه همراه ما باشید.

 

لیفت اندوسکوپی ابرو چگونه انجام می شود؟

زمانی‌ که قرار است برای این جراحی اقدام کنید دانستن اطلاعات دقیق در مورد آن استرس و نگرانی‌های شما را کاهش می‌دهد. برای انجام این جراحی ابتدا محل موردنظر با مواد ضدعفونی‌کننده کاملاً تمیز می‌شود و سپس با ایجاد برش‌هایی بافاصله ۲ سانتی‌متر از خط رویش داخل موها شروع خواهد شد. بعدازآن‌ که محاسبات لازم صورت گرفت و برش‌های متعدد در نواحی خاص ایجاد شد، ناحیه پیشانی تا ابرو توسط ابزار مناسب باز می‌شود. برای این باز شدن نیاز به برش‌های جدیدی نیست و آسیب سطحی روی پوست ایجاد نخواهد شد. پس‌ از انجام این مرحله فضای داخلی ماهیچه‌ها، بافت پیشانی و ابرو توسط دستگاه آندوسکوپی و دوربین قابل‌ مشاهده است. زمانی‌ که هدف جراحی و تغییرات موردنیاز توسط پزشک مشخص شود، با یک ابزار ثانویه می‌توان تغییرات را روی عضلات، بافت چربی و پوست پیشانی اعمال کرد. پس‌ از پایان عمل لیفت محل برش‌ها بخیه زده می‌شود و با یک پانسمان و پماد آنتی‌بیوتیک پوشانده خواهد شد. معمولاً لیفت اندوسکوپی ابرو ۱ الی ۳ ساعت زمان می‌برد.

روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو
روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو

پیری و افتادگی ماهیچه‌ های پیشانی چه علائمی دارد؟

خطوط روی صورت با شروع پیری و تضعیف ماهیچه‌های پیشانی ایجاد می‌شوند. این خطوط نشانه‌ای از پیری و افزایش سن هستند که اغلب با افزایش سن و تضعیف بافت عضلانی در پیشانی خطوط عمودی ظاهر می‌شود. البته عضلات چشم در اثر خطوط مورب در گوشه‌ ابروها بین ابرو و موهای گوشه‌ چشم در افراد غمگین بیشتر ظاهر می‌شود و می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی عضلات چشم داشته باشند. افتادگی ابروها نیز در اثر فشارهای عضلانی و جاذبه ایجاد می‌شود که می‌تواند پیشانی و ابروها را تحت تأثیر قرار دهد. درواقع هرگونه فشاری که از ناحیه پیشانی و ابرو وارد شود، پوست پلک نیز دچار افتادگی خواهد شد و برای فرد محدودیت دید ایجاد می‌کند. تمامی علائمی که ذکر کردیم باعث تضعیف عضلات پیشانی و افتادگی در آن‌ها می‌شود. به‌ همین خاطر با روش‌های نوین جراحی مثل لیفت اندوسکوپی ابرو یا بدون جراحی می‌توان آن‌ها را برطرف کرد.

 

چه کسانی نمی توانند تحت جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو قرار بگیرند؟

همان‌طور که می‌دانید تمامی جراحی‌ها باید تحت شرایط خاصی انجام شوند و در این شرایط بسیاری از افراد اصلاً کاندید مناسبی برای انجام آن‌ها نیستند. عمل لیفت ابرو با کمک آندوسکوپی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و باید شرایط افراد را پیش‌ از انجام این جراحی سنجید. معمولاً اشخاص زیر کاندید مناسبی برای جراحی لیفت اندوسکوپی ابرو نیستند:

 • کسانی که عادت دارند با چشم باز بخوابند.
 • کسانی که انتظارات بیش‌ از حد و مغایر با واقعیت از این جراحی دارند.
 • کسانی که به جراحی‌های زیبایی طبیعی علاقه‌مند نیستند.
 • کسانی که فکر می‌کنند با لیفت ابرو باید ابروهایشان به شقیقه برسد.
 • کسانی که در پیشانی خطوط بسیار عمیق دارند.

در مقابل بهترین کاندیدها کسانی هستند که بیماری زمینه‌ای ندارند و بیهوشی روی آن‌ها خطرآفرین نخواهد بود و همچنین سن آن‌ها بالای ۳۰ الی ۶۵ سال است.

 

مزایای لیفت ابرو با روش اندوسکوپ

مزایای لیفت اندوسکوپی ابرو باعث شده‌ است تا افراد انگیزه‌ بیشتری برای انجام آن داشته باشند. مهم‌ترین مزایای لیفت اندوسکوپی ابرو شامل موارد زیر هستند:

 • سرعت بهبودی بیشتر و دوران نقاهت کم‌تر است.
 • آسیب کمتری به پوست می‌رسد و اسکار پوستی محدود است.
 • از تجهیزات به‌روز و مطابق با دانش روز دنیا استفاده می‌شود.
 • تورم و کبودی کمتری نسبت‌ به جراحی‌های لیفت عادی ایجاد می‌شود.
 • نیاز به مراقبت‌های محدود و کمی دارد.
 • تا حد امکان لیفت پلک نیز انجام می‌شود.
 • تغییرات جوان‌سازی بسیار زیادی خواهد داشت.
 • چشم‌ها تغییر شکل می‌دهند و کشیده‌تر به‌ نظر می‌آیند.

 

عمل لیفت اندوسکوپی ابرو چه عوارضی دارد؟

همان‌طور که می‌دانید تمامی عمل‌های جراحی عوارض خاص خود را دارند. وجود یکسری عوارض باعث می‌شود که ریسک آن در هر فرد با توجه به شرایط بدنی و سبک زندگی متفاوت باشد. در ادامه عوارض خاص لیفت اندوسکوپی ابرو را ذکر می‌کنیم:

 • در تمامی عمل‌های جراحی حساسیت به داروی بیهوشی وجود دارد.
 • احتمال ریزش مو در بخش برش انجام‌ شده زیاد است؛ زیرا خون‌رسانی به فولیکول مو کاهش پیدا می‌کند.
 • چنانچه لیفت به‌ صورت غیرحرفه‌ای و بدون محاسبه دقیق انجام شود، امکان بازماندن چشم وجود دارد.
 • احتمال دفرمگی صورت در اثر آسیب به عصب حرکتی در شاخ جلویی عصب صورت وجود دارد.
 • ممکن است به‌ خاطر عدم محاسبه دقیق پزشک تقارن بین ابروها وجود نداشته باشد.
 • در زیرپوست امکان ایجاد لخته خون زیاد است و بیمار درد شدیدی را تحمل می‌کند.
 • در جراحی‌های غیرتخصصی توسط پزشکان بی‌تجربه مشکلات چشمی نیز ایجاد می‌شود.
روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو
روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو

مراجعه به پزشک

در مطالب فوق علاوه‌ بر بررسی روش انجام لیفت اندوسکوپیک ابرو، مزایای آن را نیز بررسی کردیم؛ اما باید توجه داشته باشید که تمامی موارد ذکرشده فقط زمانی محقق می‌شوند که شما تحت نظر پزشک باتجربه جراحی شوید؛ بنابراین اگر قصد انجام لیفت اندوسکوپی ابرو دارید توصیه می‌کنیم حتماً در مورد پزشک موردنظر خود تحقیق کنید. دکتر پریسا حمامی جراح و متخصص چشم با سابقه‌ای درخشان درزمینهٔ لیفت آندوسکوپیک می‌توانند شما را راهنمایی کنند. برای دریافت نوبت ویزیت حضوری کافیست با شماره‌های درج شده در این سایت تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

لیفت اندوسکوپی شقیقه چیست؟

لیفت اندوسکوپی شقیقه – یکی از مشکلات رایج ورود به دوران بزرگسالی، ایجاد چین و چروک و خطوط متعدد روی پوست صورت است. معمولاً بیشترین

لیفت آندوسکوپی پیشانی چیست؟

یکی از نشانه های افزایش سن در بزرگسالان، چروکیده و آویزان شدن پوست صورت و بدن است. در این میان، افتادگی پوست پیشانی بیشتر از

لیفت اندوسکوپی ابرو چیست؟

لیفت اندوسکوپی ابرو – یکی از معیارهای زیبایی در دنیا، داشتن ابروهای خوش فرم و خوش حالت است. در سال های جوانی اغلب افراد ابروهای

جدیدترین مقالات

ورم چشم چیست

ورم چشم چیست و درمان ورم چشم به معنای تورم ناحیه ی اطراف چشم است، که معمولاً به عنوان پف چشم نیز شناخته می شود.

خشکی چشم و درمان

خشکی چشم و درمان ممکن است شما هم تا حدی با خشکی چشم مواجه شده باشید و علائم آن از جمله کاهش ترشح اشک را

میوز چشم چیست

میوز چشم چیست؟ مرکز تاریکی درون چشم را مردمک می نامند و “میوز” اصطلاح پزشکی برای مردمک های کوچک و منقبض است. میوز چشم ممکن

عفونت چشم از چیست

عفونت چشم از چیست؟ عفونت چشم یک موضوع شایع است که بسیاری از ما در طول عمر خود با آن روبرو می شویم. این نوع